ترفندی برای تعدیل قیمت/ ۸ هزار تن خرما در بازار‌های خوزستان توزیع می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از توزیع ۸ هزار تن خرما به منظور تعدیل قیمت آن در ماه مبارک رمضان در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، امیر حسین نظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: هر سال در ایام پایانی سال نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا برگزار می‌شد که در تعدیل قیمت کالا‌ها در بازار تاثیرگذار بود، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در استان لغو شد.

او بیان داشت: به منظور تعدیل قیمت خرما در بازار، ۸ هزار تن محصول ذخیره شده درحال توزیع در بازار است و سبب شده در چند روز گذشته قیمت خرما روند کاهشی داشته باشد، ضمن اینکه ۳ هزار و ۵۰۰ تن برنج نیز وارد خوزستان و ذخیره‌سازی شده تا از طریق شبکه‌های توزیع به ویژه فروشگاه‌های بزرگ بین شهروندان توزیع شود.

نظری در خصوص افزایش قیمت حبوبات اظهار کرد: افزایش قیمت این کالا به دلیل نوسانات نرخ ارز بوده، ولی تلاش می‌شود تا با افزایش حجم واردات و تغییرات در تعرفه آن، قیمت حبوبات در سطح بازار کاهش یابد. اما در دیگر کالا‌های اساسی نیز شاهد ثبات نسبی قیمت هستیم، به ویژه قیمت گوشت قرمز و مرغ که کاهش قیمت قابل توجهی داشتند و مرغداران دچار ضرر شدند.

خوزستان از استان‌های تراز اول تولید خرما در میزان و کیفیت است که بیشترین میزان خرما در این استان در شهرستان آبادان، خرمشهر، بهبهان، شادگان و کارون تولید می‌شود.

asaran

View more posts from this author