فرهنگ گروه‌های جهادی نشات گرفته از روحیه بسیجی است

فرهنگ گروه‌های جهادی نشات گرفته از روحیه بسیجی است

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ولی‌عصر(عج) خوزستان با اشاره به الگو بودن فرهنگ بسیجی برای گروه‌های جهادی گفت:کار بسیج سازندگی محرومیت زدایی است و جامعه هدف ما نیز مردم هستند.

، بسیج سازندگی سپاه به عنوان سازمانی است که افتخار سازندگی و کار جهادی با درون مایه فرهنگ بسیجی و ولایی را دارد در رویدادهای اخیر با حضور به موقع و ابتکاری در صحنه‌های گوناگون طعم خدمت را به مردم مناطق محرومی که در آن فعالیت انجام شده چشانده است.

بسیجیانی که شب وروز خود را وقف خدمت به مردم مستضعف می‌کنند تا بتوانند مشکلاتی از آنان را با اتکا به نیروی ایمان و توان مردمی مرتفع کنند.اخیرا نیز شیوع بیماری کرونا ه تعداد زیادی از مردم کشور و استان ما را درگیر کرده است فرصت دیگری بود تا بوی خوش کار جهادی توسط بسیجیان بی ادعا به مشام مردم برسد.

به همین منظور از سرهنگ پاسدار یونس زبیدی مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر(عج) دعوت کردیم تا در گفت‌وگویی با خبرنگاران تسنیم گوشه‌ای از فعالیتهای بسیج سازندگی را تشریح کند.

ویروس کرونا ,

رسالتی بنام محرومیت زدایی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان  در این گفت‌وگو با اشاره به رسالت بسیج سازندگی اظهارداشت: کار ما در بسیج سازندگی محرومیت زدایی است و کارهایی که صورت می‌گیرد در همین راستا است، در بسیج سازندگی جامعه‌ هدف ما  مردم هستند و نیازی به قرار گرفتن در فضای خاص سیاسی نیست تا با تاثیرپذیری از آن فضا اقدامی صورت گیرد فقیر برای ما فقیر است و خود را ملزم به خدمت به آنان می‌دانیم.

ویروس کرونا ,

وی با اشاره به سرعت انتشار ویروس در روز های ابتدایی گفت: این اپیدمی در ابتدا برای همه ناشناخته بود و بسیاری از کشورها با سهل انگاری و جدی نگرفتن خطرات و تبعات این ویروس بیش از پیش به آن میدان دادند که همین سبب افزایش سرعت انتشار آن شد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به ماهیت فعالیت‌های بسیج گفت: بسیج سازندگی بر اساس نیازهای جامعه فعالیت می‌کند که ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی و گندزدایی در شهرستان‌ها از جمله فعالیت‌های بسیج در این ایام سخت کرونایی بوده است که با وجود ساده ترین امکانات از جمله تراکتور سمپاشی کشاورزی صورت گرفت.

وی افزود:کمبود ماسک از دیگر معضلات روزهای ابتدایی مواجهه با ویروس کرونا بودکه بسیج سازندگی با هماهنگی سازمان غذا و دارو برای رفع این معضل با تمام توان وارد کار شد.

از تولید لباس و ماسک تا ضدعفونی با امکانات اولیه

زبیدی به مایحتاج خط مقدم در روز های ابتدایی شروع درمان بیماران کرونایی اشاره کرد و گفت: تولید لباس بیمارستانی از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط بسیج سازندگی است که در ابتدا به صورت کمک به تولیدی‌های دارای قرارداد با بیمارستان‌ها صورت گرفت مردم به صورت خودجوش وارد میدان شدند و در تولید کمک شایانی کردند.

وی تاکید کرد: حضور خیاطان با تعداد بالغ بر هزار چرخ خیاطی در حسینه‌ها، مساجد و پایگاه‌های مقاومت در خوزستان و انجام دوخت و دوز با استفاده از پارچه و امکاناتی که بسیج سازندگی در اختیار آن ها قرار داده از دیگر فعالیت های انجام شده است

ویروس کرونا ,

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) در استان خوزستان به انسجام و ارتباط متقابل مردم و بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج یکی از بهترین و گسترده ترین تشکل‌های مردمی است یعنی هم تشکل منسجم و گسترده‌ای در سطح جامعه دارد و هم مردمی است این نشان دهنده ساختار باز بسیج است که همه مردم تقریباً با آن در ارتباط هستند طبق آمار صورت گرفته بیش از دو میلیون عضو بسیجی یا در ارتباط با بسیج هستند و این نشان دهنده ارتباط مردم با بسیج است

فرهنگ بسیجی الهام بخش گروه‌های جهادی

وی در تشریح ساختار بسیج بیان کرد:در بسیج سازندگی دو ساختار وجود دارند نخستین،ساختار سازمانی است که بسیج سازندگی لایه دوم آن است بسیج سازندگی در نواحی و شهرستان ها، حوزه و پایگاه است که در هر کدام از پایگاه ها مسئول بسیج وجود دارد شبکه دیگری که در ساختار که در ساختار بسیج سازندگی وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به الگو بودن کار بسیجی برای گروه‌های جهادی گفت: شبکه دوم ما نیروهای بسیجی جهادی است که در بسیاری از سازمانها و ادارات شاهد تشکیل گروه‌های جهادی هستیم گویا مدل گروه های جهادی از بطن پایگاه های بسیجی نشئت گرفته است.

asaran

View more posts from this author