کاهش محدودیت در بازار به معنای عادی‌شدن شرایط نیست؛ مردم همچنان رعایت کنند

کاهش محدودیت در بازار به معنای عادی‌شدن شرایط نیست؛ مردم همچنان رعایت کنند

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان از دستورالعمل‌های استانی ستاد مقابله با کرونا خبر داد و گفت: فعالیت سالن‌های ورزشی و استخرها در خوزستان همچنان ممنوع است.

به گزارش از اهواز، رضا نجاتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرورت ادامه رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مردم دقت کنند کاهش برخی محدودیت‌ها به‌منزله عادی‌شدن شرایط نیست و قطع زنجیره انتقال بستگی به عملکرد تمام شهروندان دارد. پرسنل ادارات همچنان دو‌سوم به صورت نوبت‌کاری و یک سوم به صورت مرخصی فعالیت می‌کنند و ساعات اداری 7 صبح تا 14 است.

وی افزود: افراد دارای زمینه بیماری مانند بیماران قلبی عروقی، دیابت، ریوی، کلیوی، زنان باردار و شیرده مرخص‌اند البته درصورت داشتن شغل دوم در حین مرخصی باید به محل کار برگردند امکان متبرکه و مساجد تا 15 اردیبهشت ماه تعطیل و تجمع جهت افطاری در ماه مبارک رمضان ممنوع است.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: مدارس و دانشگاه‌های خوزستان در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس تعطیل و مقطع دکتری از یک اردیبهشت فعالیت خود را آغاز کرده است.

نجاتی افزود: تجمع در بازارهای سر بسته و پاساژها با رعایت تمام جوانب بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی تا ساعت 6 بعد از ظهر فعالیت می کنند اما در صورتی که پاساژها و بازارهای سربسته دارای رستوران و با قهوه خانه باشند از فعالیت آن ها جلوگیری خواهد شد و صرفا می‌توانند به صورت غذاشی بیرون بر فعالیت کنند.

سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان خوزستان با اشاره به تداوم برخی محدودیت‌ها گفت: تجمع در پارک‌ها و بستان‌ها ممنوع است اما قدم زدن در آنها بلا مانع است سالن‌های ورزشی و بدنسازی، استخرها و رستوران‌ها و در کل از فعالیت مراکز کسب و کاری که مستلزم تجمع است جلوگیری خواهد شد.

asaran

View more posts from this author