خانواده‌ها در شرایط کرونا با استفاده از فضای مجازی از ماه رمضان بهره ببرند

نماینده مردم خوزستان

خانواده‌ها در شرایط کرونا با استفاده از فضای مجازی از ماه رمضان بهره ببرند

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شرایط بیماری کرونا و عدم وجود تجمعات دینی در کشور اظهار داشت: خانواده‌ها در این شرایط با استفاده از فضای مجازی و قرائت قران خانوادگی از ماه رمضان بهره ببرند.

آیت الله محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، اظهارداشت: ماه رمضان؛ ماه مهمانی خدا و فرصت مهمی برای خودسازی و رسیدن به کمال است و مردم قدر این ماه خدا را که از برترین ماه‌ها است بدانند.

وی افزود: در شرایط امروز کشور و دنیا که امکان برگزاری حضوری مراسم‌ها و اجتماعات دینی وجود ندارد، مردم از فضای مجازی و ارتباطات مجازی برای بهره مندی از این ماه پرفیض استفاده کنند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: صداوسیما و دستگاه‌های متولی دینی برنامه‌های مجازی مناسبی تدارک دیدند، مردم با استفاده از این امکانات به امور دینی و عبادی خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه والدین از این فرصت دور هم بودن خانوادگی برای تعمیق مبانی دینی استفاده کنند، بیان داشت: دورهمی های خانوادگی در این شرایط کرونا یک فرصت مناسب برای خانواده‌ها است که در منازل خود به شکل جمعی و خانوادگی به مسایل دینی بپردازند.

آیت الله حیدری تصریح کرد: خانواده‌ها انس با قران که از مسیر قرائت قران عبور می‌کند و ادعیه ویژه این ماه مبارک فضای خانواده‌ها را دینی سازند که این می‌تواند در تربیت دینی جوانان بسیار موثر باشد.

وی در پایان به مساله روزه داری در این ماه اشاره و گفت: روزه یک فریضه دینی است و کرونا نمی‌تواند بهانه ای برای ترک این فریضه باشد ولی اگر کسی براساس دلایل عقلی و حقیقی به این برسد که روزه موجب ایجاد بیماری و یا تشدید آن می‌شود می‌تواند روزه نگیرد و بعدا قضای آن را ادا کند.

asaran

View more posts from this author