مانور لایروبی و رفع انسداد خطوط فاضلاب در خوزستان اجرایی شد

اهواز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: به منظور رفع مشکلات حوزه فاضلاب، مانور لایروبی و رفع انسداد خطوط فاضلاب در خوزستان اجرایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق حقیقی پور ظهر امروز با اشاره به مانور لایروبی فاضلاب در شهرهای خوزستان، اظهار کرد: با بسیج کردن امکانات آبفای خوزستان امروز از شهرستان آبادان مانور لایروبی و رفع انسداد خطوط فاضلاب با ماشین‌آلات مکانیزه شرکت آبفا خوزستان اجرایی شد.

وی افزود: با توجه به مشکلات شهر آبادان این مانور از این شهرستان آغاز شد و شهرستان‌های اهواز، خرمشهر، ماهشهر، بندر امام خمینی، شادگان، سوسنگرد و کوت عبدالله طبق برنامه زمان بندی شده اجرایی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: مهم‌ترین هدف ما مراقبت و پایداری در سیستم‌های بهداشتی دفع فاضلاب قبل از شروع بارندگی‌ها در استان هست که برای این اقدام هشت دستگاه ماشین‌آلات مکانیزه از قبیل جنتکس و واتر جت را آماده کرده‌ایم که با برنامه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به طول خطوط فاضلاب، تصریح کرد: طول کل خطوط اصلی و فرعی در استان پنج هزار ۴۰۰ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌های پمپاژ ۳۸۰ باب است که در شهر آبادان طول خطوط فاضلاب ۷۲۵ کیلومتر و ۴۸ ایستگاه پمپاژ وجود دارد که باید لایروبی، رفع انسداد و شست‌وشو شوند.

حقیقی پور عنوان کرد: درصد بهره‌مندی مردم از خدمات بهداشتی فاضلاب در سطح استان بدون اهواز ۴۰ درصد و در شهر آبادان درصد بهره‌مندی مردم با اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر به ۸۲ درصد رسیده است.

asaran

View more posts from this author