گزارش تسنیم از جهادی که پاداشی برای آن تعیین نشده است/ مدافعان دین دوشادوش مردم و مدافعان سلامت + تصاویر

گزارش تسنیم از جهادی که پاداشی برای آن تعیین نشده است/ مدافعان دین دوشادوش مردم و مدافعان سلامت + تصاویر

با شیوع ویروس کرونا در کشور و استان خوزستان ،طلاب و روحانیون به صورت جهادی به جنگ کرونا آمده و ضمن ضدعفونی معابر شهر، تولید ماسک و… اقدام به غسل، کفن و دفن فوت شدگان بر اثر کرونا می‌کنند؛ جهادی که پادشی برای آن تعیین نشده است.

به گزارش از دزفول، ویروس کرونا نزدیک به دو ماهی است در مناطق مختلف کشور از جمله شهرستان دزفول جلولان می‌دهد که تلاشی همه جانبه از سوی مردم، گروه‌های جهادی، طلاب و روحانیون، بسیج، سپاه، ارتش و مسئولان جهت مقابله با این بیماری فراگیر آغاز شده و تقریبا همه اقشار مختلف مردم به نحوی درگیر موضوع هستند.

پس از آغاز شیوع ویروس کرونا در شهرستان دزفول علاوه بر اینکه تهدیدهایی برای شهرستان به وجود آمد فرصت‌های زیادی از دل بحران کرونا ایجاد شد که همدلی و همراهی مردم با یکدیگر و تلاش گروه‌های جهادی آتش به اختیار  برای ضدعفونی معابر، تولید ماسک و کمک به معیشت مستضعفین تدفین فوت شدگان مبتلایان به بیماران کرونایی از جمله فرصت‌هایی بود که از دل بحران پدید آمده بود.

بیشتر بخوانید

مقام معظم رهبری در سخنان اخیر به مناسبت نیمه شعبان ظرفیت‌های کشف شده جدید را در ایام کرونایی مورد اشاره قرار دادند و ایشان فرمودند: مردم انصافا مشارکت‌های مردمی بسیار زیبا و صحنه‌های جالب و شگفت انگیزی را به وجود آورده در همه جا است.

در این باره این روزها نیز روحانیون و طلبه‌های شمال استان خوزستان پیش‌قدم و در کنار مردم با حضور جهادی در توزیع اقلام بهداشتی، گندزدایی و ضدعفونی معابر و تکفین اموات پای کار آمدند تا در ریشه کنی این بیماری سهیم باشند اقدامی که خود آنان خدمت در این عرصه را وظیفه شرعی و توفیق الهی می‌دانند.

روحانیت در کنار مردم؛ حضور جهادی بیش از 200طلاب حوزه‌های علمیه شمال خوزستان برای شکست با کرونا

مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه شمال خوزستان مستقر با تقدیر از خدمات جهادی طلاب و روحانیون گفت: در این ایام هفت گروه جهادی در منطقه شمال خوزستان شکل گرفته  و بیش از 200 طلبه به صورت شبانه‌روزی در این گروه‌ها فعالیت دارند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا روشن نیا در گفت و گو با خبرنگار ما در این باره، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا طلاب جهادی خوزستان  فعالیت‌های خود را آغاز کردند و در نخستین مرحله ضمن شناسایی خانواده‌های آسیب پذیر از کرونا، خانوارهای نیازمند؛ حمایت از این خانواده‌ها را در اولویت خود قرار دادند.

وی  به رسالت این مرکز در قبال خانواده‌های طلاب اشاره کرد، افزود: رایزنی‌هایی با نهادهای مختلف صورت گرفته و بسته‌های بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده تهیه و در میان اقشار آسیب‌پذیر از جامعه هدف، توزیع شد و همچنین حمایت از گروه‌های جهادی طلاب در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.

حجت الاسلام والمسلمین روشن نیا با بیان اینکه  توزیع 400 بسته غذایی  برای خانواده روحانیون مرحوم و معمر در ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه‌های این مرکز است، گفت: هفت گروه جهادی آتش به اختیار به همت طلاب و روحانیون و همکاری مدیران مدارس علمیه در شهرهای دزفول، شوشتر، شوش، اندیمشک و الوان از خواهران و برادران تشکیل شده که بیش از 200 نفر از طلاب برادر و خواهر در این گروه‌ها فعالیت دارند.

مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه شمال خوزستان مستقر با بیان اینکه اقدامات این گروه‌ها کاملا خودجوش و داوطلبانه و مردمی بوده، افزود: برپایی ایستگاه‌های سلامت و تب سنجی، توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی و گندزدایی مرکز خدمات و حوزه‌های علمیه، اماکن مقدس، معابر شهری، منزل بیماران کرونایی، وسایل نقلیه عمومی، و همچنین تولید محتوای رسانه‌ای جهت آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در فضای مجازی، نصب پوستر و بنر و توزیع بروشور و نیز کارگاه‌های تولید ماسک و گان بهداشتی به تولید روزانه 2000 ماسک و گان از جمله اقدامات خالصانه و جهادی حوزه‌های علمیه شمال خوزستان است.

وی در ادامه مهم‌ترین اقدامات طلاب و روحانیون جهادی منطقه شمال خوزستان، گفت: ایثاری‌گری جامعه روحانیت و طلاب استان خوزستان در راستای غسل و خاکسپاری شرعی کسانی که بر اثر بیماری کرونا فوت شده‌اند اقدامی تحسین برانگیز است که از همان روزهای ابتدایی طلاب و روحانیون  همکاری کردند. در ادامه تصاویری از اقدامات خداپسند طلاب و روحانیون شمال استان خوستان را مشاهده می‌کنید.

asaran

View more posts from this author