اتاق بازرگانی اهواز خواستار تشکیل ستاد نظارت بر عرضه اقلام ضروری در شرایط فعلی شد

اتاق بازرگانی اهواز خواستار تشکیل ستاد نظارت بر عرضه اقلام ضروری در شرایط فعلی شد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز خواستار ایجاد داشبورد مدیریتی و تشکیل ستاد نظارت بر عرضه اقلام ضروری شامل مواد بهداشتی، درمانی و غذایی در دوره مقابله با کرونا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، شهلا عموری امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در دوره مقابله با شیوع ویروس کرونا باید تامین مواد ضروری واحدهای مختلف اقتصادی و همچنین عموم مردم با جدیت مورد برنامه‌ریزی قرار بگیرد اظهار داشت: به‌همین منظور ایجاد داشبورد مدیریتی و یک ستاد نظارت بر عرضه اقلام ضروری به عنوان یک زیر مجموعه در ستاد تنظیم بازار استان بسیار با اهمیت است.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان یادآور شد: کارگاه های متعددی در کشور و استان خوزستان تولید ماسک و بعضا دستکش را آغاز کرده‌اند اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که بخشی از داروخانه‌ها و یا مراکز عرضه به دلیل نایاب بودن همچنان موفق به تامین این اقلام نشده‌اند و مردم همچنان در بخش‌هایی از استان با کمبود روبه‌رو هستند.

وی ادامه داد: در صورت موافقت با راه اندازی این کمیته، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در کنار نهادهای مربوطه از جمله اتاق های اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، شرایط موجود در بازار از مدیریت بهتری برخوردار می‌شود.

دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت در این شرایط که با بحران کرونا روبه‌رو هستیم، همکاری‌های بین بخشی و همراهی همه جانبه دستگاه‌های مختلف می‌تواند دسترسی آسان‌تر مردم به اقلام ضروری را فراهم کند.

عموری با بیان اینکه دسترسی آسان شهروندان به مایحتاج مورد نیاز از تجمع و ترددهای غیرضروری به هسته‌های مرکزی فروش و عرضه کالاها جلوگیری کند گفت: همواره کاهش ترددهای غیرضروری، یکی از راه‌های مهم و اساسی برای پیشگیری از سرایت بیماری کرونا محسوب می‌شود.

asaran

View more posts from this author