تکذیب یک خبر کرونایی؛ توقف نمونه‌گیری از افراد مشکوک ‌‌در رامشیر صحت ندارد

تکذیب یک خبر کرونایی؛ توقف نمونه‌گیری از افراد مشکوک ‌‌در رامشیر صحت ندارد

مدیر شبکه بهداشت و درمان رامشیر گفت: عدم نمونه‌گیری از افراد مشکوک به کرونا در شهرستان رامشیر صحت ندارد.

به گزارش از رامشیر، پس از افزایش ناگهانی مبتلایان ویروس کرونا در رامشیر پس از روز 13 فرودین؛ به دستور استاندار خوزستان رامشیر در قرنطینه کامل و تمام اصناف و ادارات تا مدتی تعطیل بودند. اکنون رامشیر پس از 5 روز متوالی هیچگونه مبتلایی نداشته و آرامشی در این شهرستان حاکم شده است.

میثم صابری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ‌شایعات موجود در فضای حقیقی و مجازی مبنی بر عدم نمونه گیری از موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در رامشیر صحت ندارد. تا به امروز از تمامی موارد مشکوک در شهرستان رامشیر نمونه گیری شده و به صورت روزانه به آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ارسال شد.

وی گفت: بیمارستان رسول اکرم (ص) رامشیر و درمانگاه شماره 1 شبکه بهداشت و درمان به صورت 16 ساعته آماده بررسی و نمونه‌گیری از شهروندان رامشیری و ساکن روستاها به تشخیص پزشک معالج هستند. تعداد بیماران بهبود یافته در شهرستان رامشیر پس از اجرای پروتکل‌ها و دستور‌العمل‌های بهداشتی و گذران (دوره نقاهت 14 روزه) اعلام و در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان رامشیر بیان کرد: پس از اعمال قرنطینه کامل در بخش‌های پر‌خطر رامشیر و نمونه‌گیری‌های انجام شده در چند هفته گذشته، شاهد به‌صفر رساندن موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا هستیم. از تمامی شهروندان تقاضا می‌شود خود قرنطینه را رعایت کنند و با توجه به شروع فعالیت بسیاری از صنوف و ادارات در شهرستان‌، در صورت ضرورت خروج از منزل حتما فاصله‌گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

asaran

View more posts from this author