دلایل خاموشی‌های برق در دزفول چیست؟

دلایل خاموشی‌های برق در دزفول چیست؟

رئیس عملیات برق دزفول عنوان کرد:

دلایل خاموشی‌های برق در دزفول چیست؟

دلایل خاموشی‌های برق در دزفول چیست؟

دزفول- رئیس عملیات برق دزفول گفت: بخش قابل‌توجهی از خاموشی‌های ناخواسته در هفته اخیر در شهرستان دزفول ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه و بار زیاد شبکه بوده است.

علیرضا شرف‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در روزهای اخیر خاموشی‌هایی در مناطق مختلف شهرستان دزفول رخ داد که علت آنها بروز حوادث ناگهانی و بار بسیار زیاد ترانس‌ها بود.

وی افزود: خاموشی یک ساعته برق در خیابان‌های شریعتی شرقی، ۴۵ متری و مناطق بهاران، نگارستان و بلوار ولی‌عصر به علت سقوط داربست مربوط به آپارتمان در حال ساخت واقع در بلوار دارالمومنین بود که به شبکه خسارت زد و موجب قطع برق مناطق مذکور شد.

رئیس عملیات توزیع برق دزفول با بیان اینکه این مشکل با حضور گروه تعمیرات و اتفاقات این مدیریت برطرف شده و شبکه به حالت پایدار درآمد، عنوان کرد: برخورد یک دستگاه خودرو به پایه فشار متوسط در مسیر جاده گاومیش آباد قبل از سه راهی جاته و حادثه برخورد خودروی سنگین به پایه فشار متوسط در مسیر جاده شمس‌آباد بعد از پیام نور موجب بروز خاموشی در برخی نقاط روستایی از جمله جاته، سنجر، قلعه ربع، پیام نور، بندبال و مناطق اطراف آنها شد.

شرف‌آبادی گفت: اجرای سخت و طاقت‌فرسای طرح‌های عملیاتی در روزهای بسیار گرم کنونی و دمای بالای ۵۰ درجه موجب گرمازدگی شدید سیمبانان شده است.

وی اضافه کرد: مشکل افت ولتاژ شهر منتظران، خیابان شهید نوریان، شهید خسروی و خیابان امیرکبیر کوی زیباشهر نیز با احداث ۱۴۰ متر کابل در منتظران، ۷۰ متر کابل در خیابان نوریان، ۳۰۰ متر کابل در خیابان خسروی و ۱۰۰ متر کابل در خیابان امیرکبیر رفع شد.

شرف‌آبادی بیان کرد: سوختن یک دستگاه ترانس در کوی زیباشهر در اثر بار بسیار بالای وارد بر آن موجب تحمیل خاموشی سه ساعته به برخی خیابان‌های این منطقه شد که با توجه به سوختن ترانس و پارگی سیم‌های برق در ساعت‌های اوج بار به دلیل بالا بودن مصرف و البته گرمای بسیار زیاد رخ می‌دهد از مشترکان برق تقاضا می‌شود در ساعات اوج بار (۱۳ تا ۱۷) مصرف خود را مدیریت کنند.

asaran

View more posts from this author