نخستین نگارخانه تخصصی ویژه کودک در اهواز افتتاح می‌شود

نخستین نگارخانه تخصصی ویژه کودک در اهواز افتتاح می‌شود

گروه استان‌ها- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: برای نمایش آثار هنری کودکان و نوجوان خوزستانی نخستین نگارخانه تخصصی کودک در کانون پرورش فکری خوزستان راه‌اندازی می‌شود.

وحید کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شیوع کرونا با هدف تداوم اثرگزاری فرهنگی و آموزش به نسل کودک و نوجوان راهبرد آموزش مجازی را در دستور قرار داد.

وی افزود: در شرایط کرونا که خانواده‌ها بیشتر اوقات خود را در خانه بودند و مراکز فرهنگی نیز تعطیل بودند، کانون با طراحی راهبردهای جذاب فرهنگی تلاش کرد محیطی شاد و موثر برای خانواده‌ها ایجاد کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان بیان داشت: حضور و استفاده حداکثری از فضای مجازی برای آموزش به مخاطب در این شرایط کرونا در دستور کار قرار گرفته وکانون الگوها و تدابیر مجازی برای جوانان و کودکان ایجاد کرد.

وی افزود: کانون با بهره‌گیری از پتانسیل مربیان کانون و امکانات این مرکز در بخش احکام، ادبیات، داستان، قصه گویی، فرهنگی و علمی و آموزشی و تفریحی برای کودکان و نوجوانان دوره‌های خاص و رایگان در نظر گرفته است.

کیانی اظهار داشت: فعالیت‌های مجازی کانون در مراکز 60 گانه کانون در سراسر استان از اسفند98 شروع شده و در این مدت توانستیم محتوای ارزشمندی را برای خانواده‌ها فراهم کنیم.

وی از جمله این اقدامات را بارگزاری کتاب در نرم‌افزار طاقچه بیان ‌کرد و گفت: تمامی کتاب‌های کانون به صورت رایگان در این نرم‌افراز عرضه و امکان دانلود آنها وجود دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به راه اندازی صفحه مجازی پیک امید کانون بیان داشت: در شرایط کرونا که امکان آمدن حضوری فراهم نیست به صورت مجازی و با پیک امید مجازی سراغ خانه‌ها رفته و محتوای تولیدی را به خانواده‌ها ارائه دادیم. طرح پیک امید بسیار مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته است.

وی گفت: برای همراهی و هم افزایی در حوزه کودک و نوجوان با سایر موسسات فرهنگی فعال در این بخش که دارای مجوز و استانداردهای لازم بودند، به تولید محتوا و غنی سازی اوقات پرداخته شد.

کیانی بیان داشت: برای حمایت از فعالیتهای هنری کودکان و نوجوانان نخستین نگارخانه تخصصی هنری کودک و نوجوان استان در فضای اداره کل کانون به زودی افتتاح می‌شود.

وی در این باره افزود: در این فضای تخصصی کودکان می‌توانند فعالیت‌های هنری خود را به نمایش بگذارند و همچنین فرصتی برای شناسایی استعدادهای هنری کودکان فراهم می‌شود.

این فعال فرهنگی به تولید اثر سینمایی  در کانون خوزستان اشاره و گفت: فیلم سینمایی 110 دقیقه ای ” یدو” از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آبادان با محتوای دفاع مقدس و تبعات آن تهیه می‌شود.

وی افزود: فیلم ” یدو” با تیمی قوی و برای حوزه کودک و نوجوان تعریف شده و امیدوارم بتوانیم اثری فاخر در این حوزه تولید کنیم.

کیانی درباره فعالیت‌های این کانون در تابستان اظهار داشت: در تابستان دوره‌های آموزشی و کارگاه‌های آموزشی کانون در سایت kpf.ir بارگزاری شد. در این سایت دوره‌های ویژه علمی، ادبی و مذهبی و فرهنگی به شکل آنلاین در حال اجرا بوده و خانواده‌های بسیاری در این مدت در این دوره‌ها حضور پیدا کردند. این دوره‌ها رایگان و قابل استفاده برای رده‌های سنی کودک تا نوجوان است.

وی بیان داشت: کانون در سال‌های پیش 44 عنوان فعالیت داشت که امسال این برنامه‌ها به 62 مورد کار فرهنگی افزایش یافت. برای اینکه افراد بتوانند در این فعالیت‌ها حضور داشته باشند عضویت و فعالیت در کانون را مجازی کردیم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان توسعه انجمن‌های تخصصی کودک و نوجوان را دیگر فعالیت این کانون بیان داشت و گفت: کانون‌های تخصصی قصه و کتابخوانی و نمایش با محوریت کودک و نوجوان در استان راه اندازی شد.

وی با اشاره اینکه کرونا تلخی و رنج‌های زیادی برای مردم ایجاد کرد، گفت: با وجود روی زشت کرونا، کانون به عنوان یک نهاد مسئولیت پذیر فرهنگی سعی کرد این دشواری را به فرصتی برای همراهی بیشتر خانواده‌ها تبدیل کند. در این شرایط کرونا و مجازی بیش از ده هزار نفر را با خود همراه سازد.

کیانی به فرارسیدن جشن امامت و ولایت اشاره و بیان داشت: در بستر مجازی ویژه برنامه‌های برای عید غدیر از سوی کانون برای کودکان برنامه‌ریزی شده است.

asaran

View more posts from this author